Giereczki

Ciekawe gry w które warto popykać

#1 2012-06-16 12:48:31

timon2011

Administrator

Zarejestrowany: 2012-06-16
Posty: 7
Punktów :   

Opisik

Minecraft to gra typu sandbox (Pol. Piaskownica) w której gracz ma możliwość twórczego wpływania na świat w jakim przyszło mu żyć. Świat gry jest generowany z klocków a jego największym atutem jest losowość, nieskończoność, zróżnicowanie fauny oraz możliwość kształtowania go na własny użytek.

Świat Minecraft widziany z góry - woda, równina i drzewa

   W Minecraftcie gracz zostaje rzucony na plażę. Nie ma przy sobie żadnego sprzętu a jego jedynym celem jest utworzenie schronienia jakie pozwoli mu przetrwać nadchodząc noc. To właśnie nocą w świecie gry pojawiają się wszelkiej maści potwory: pająki, szkielety, zombie oraz creepery. Te ostatnie są prawdziwą zmorą gracza – pojawiają się w nieodpowiednich momentach i wybuchają siejąc zniszczenie.

   Minecraft daje ci możliwość dowolnego kształtowania kanciastego świata w jakim się znalazłeś. Jeżeli tylko chcesz możesz wyciąć okoliczny las, wykopać kopalnie z jakiej będziesz pozyskiwał surowce czy zająć się uprawą pszenicy. Pozyskane surowce możesz wykorzystać na budowę małego domku, dużego pałacu a nawet całego miasta. W tej grze jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia, a ta jak można sądzić po niektórych działach graczy, zdaje się być niemal nieograniczona.

   Świat gry stworzony jest z voxeli (odpowiedników pikseli w grafice trójwymiarowej). Jedne klocki robią za ziemię, skały i minerały. Podczas gdy inne mogą zostać wykorzystane do budowy zapierających dech w piersiach budowli. Mimo, że Minecraft jest płatny to już w fazie beta gromadzi rzesze fanów liczone w milionach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl